گل رز جاودان چیست ؟

گل رز جاودان، گل رز ماندگار، گل رز ابدی همگی اسم های گل رز جاودان هستند :

گل رز جاودان به گل رزی گفته میشود که توسط یک سری فرایند شیمیایی طول عمر گل را افزایش میدهند و طول عمر گل به چیزی حدود ۳تا۵سال افزایش میابد.

رز جاودان میتونه یکی از بهترین هدیه ها برای هر کسی باشه، این چرایی درشما بوجود میاد که چرا رز جاودان میتونه یکی از بهترین هدیه ها باشه و دلیل این موضوع فقط یک چیز میتونه باشه و اون هم نمادین بودن و طبیعی بودن این گل هست که اون رو اینقدر خاص و متفاوت کرده و به نمادی از عشق و علاقه تبدیل کرده . رزجاودان میتونه نشانی از عشق جاودانه شما به فردی که این کادو رو به او میدهید باشد .

بسیاری از مردم با وجود علاقه زیاد به گل‌ها پرداخت هزینه برای خرید آنها را بیهوده می‌دانند زیرا با خود می‌گویند که چرا باید به خاطر چیزی که دوام اندکی دارد، هزینه‌ای پرداخت کنیم؟ اما وقتی در گل‌فروشی‌ها محو تلالو و زیبایی گل رز جاودان می‌شوند به سرعت تغییر عقیده می‌دهند.

نام دیگر گل رز جاودان، رز ماندگار است که در زبان انگلیسی به آن ?forever rose می‌گویند.

برای تهیه رز جاودان، گل رز معمولی را در شرایط خاصی قرار داده و موادی به آن اضافه می‌کنند تا بتواند مدت زمان بیشتری طراوت و تازگی خود را حفظ نماید.

این گل برای حفظ شادابی خود نیازی به آب، خاک و نور ندارد. رز جاودان تا مدت‌های طولانی درست مثل روز اول زیبایی خود را حفظ می‌کند و همین قابلیت باعث می‌شود تا تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای هدیه دادن شود. از دیگر مزایای این گل به این مورد می‌توان اشاره کرد که گرده تولید نمی‌کند و بنابراین آلرژی‌زا نیست.

 خرید گل رز جاودان ، رز جاودان ، قیمت گل رز جاودان ، خرید آنلاین رز جاودان
رز جاودان ، باکس گل رز جاودان ، گل طبیعی ، هدیه لاکچری ، باکس هدیه ، رز قرمز ، رز جاودان ، گل رز ماندگار

تاریخچه گل رز جاودان

اولین گل رز جاودان در کجا ساخته شد ؟

مدت زمان زیادی ازهنگامی‌ که نخستین گل‌های رز جاودان وارد ایران شد نگذشته است. محل تولید اولین گل‌های رز جاودان را در کشورهای اکوادور و کلمبیا می‌توان دانست.

این کشورها در آمریکای جنوبی قرار دارند و در حال حاضر بیش از ۹۰% از تولیدات مربوط به این گل‌ها همچنان به این دو کشور تعلق دارد. به دلیل شرایط آب و هوایی بسیار مطلوب، بهترین و باکیفیت‌ترین گل‌های رز در جهان در اکوادور و کلمبیا تولید می‌شوند.

آفتاب فراوان، مقدار بارندگی مناسب و نوع خاک مطلوب باعث می‌شود که این دو کشور برای تولید گل رز مناطقی ایده‌آل باشند. گل رزی که برای تبدیل شدن به گل رز جاودان انتخاب می‌شود، باید کاملا در حالت شکوفا شده بوده و در اوج روزهای زیبایی خود قرار داشته باشد.

در حال حاضر بسیاری از کشورهای دیگر نیز اقدام به تولید عمده رز جاودان کرده‌اند. کشور ما هم چند سالی است که در زمینه تولید این نوع گل‌ها قدم‌های موفقی برداشته و اکنون در ایران نیز شاهد تولید و فروش این گل‌ها هستیم.

گل رز جاودان نماد چیست؟

نماد عشق

وقتی به یک نفر گل رز جاودان هدیه می‌دهید، به این معناست که احساس و عشق شما نیز به وی ابدی است و تا بی‌نهایت ادامه دارد. هدیه‌ای رمانتیک‌تر از این سراغ دارید؟ گل رز تجسم عشق واقعی را در ذهن تداعی می‌کند. البته گل‌های رز ماندگار در رنگ‌های متفاوتی تولید می‌شوند که هر کدام می‌توانند مفهومی خاص را به همراه داشته باشند:

 • رز جاودان دیو و دلبر : عشق

 • رز جاودان قرمز: عشق ابدی

 • رز جاودان صورتی: سپاس و قدردانی

 • رز جاودان نارنجی: آرزوی موفقیت 

 • رز جاودان سفید: خلوص نیت و پاکی

 • رز جاودان بنفش: شکوه و افسون عشق (به خصوص در شروع روابط عاشقانه)

 • رز جاودان زرد: افکار شاد و احساسات مثبت (برعکس تصور بسیاری از افراد اصلا نشانه حسادت و کینه نیست)

 • رز جاودان آبی: قصد ایجاد اعتماد و محکم کردن بنای دوستی

گل رز جاودان
باکس گل طبیعی ، گل رز ماندگار ، دیوودلبر ، سوپرایز تولد ، گل رز هلندی ، هدیه ولنتاین ، هدیه خاص ، کادو لاکچری ، رز قرمز ، گل رز ماندگار

رز جاودان چه بویی دارد؟

رایحه گل ؟

بسیاری از افراد قبل از خرید رز جاودان این سوال برایشان پیش می‌آید که آیا این گل عطر طبیعی رز را دارد؟

آیا اصلا رایحه‌ای همراه آن است یا خیر؟ باید بگوییم که بله؛ با استشمام این گل عطری خوش در مشام شما حس می‌شود اما این عطر، بوی طبیعی گل رز نیست. طی فرآیند آماده‌سازی، مواد نرم‌کننده‌ای به گل رز زده می‌شود که بعدها شما در واقع آن رایحه را حس خواهید کرد. معمولا رایحه ای برای این گل‌ها انتخاب می‌شود که نزدیک به بوی طبیعی گل بوده و مورد پسند عموم باشد.

گل رز جاودان با گل رز خشک شده چه فرقی دارد؟

رز جاودان با گل رز خشک شده کاملا متفاوت است. گل رز چند روز بعد از چیده شدن اگر مراقبت خاصی هم از آن صورت نگیرد، به سرعت پلاسیده شده و طراوت خود را از دست می‌دهد. اما گل رز جاودان تا سال‌ها درست مثل روز اول با همان لطافت و زیبایی در کنار شماست. به طور خلاصه تفاوت گل رز خشک شده با جاودان را در موارد زیر می‌توان دانست:

 • گل‌های خشک شده به هیچ عنوان کیفیت گل رزی را که در نهایت تازگی در یک باکس زیبا قرار داده می‌شود، ندارند.
 • گلبرگ‌های گل خشک شده در هم رفته و چروکیده است و حالت شکننده دارد. به طوری‌که تا به آن دست می‌زنید، گلبرگ‌ها از هم جدا می‌شوند. اما رز ماندگار چنین نیست.
 • وقتی گل را خشک می‌کنید در طی زمان کمرنگ‌تر از حالت عادی خود می‌شود. اما گل جاودان درست حالت و رنگ طبیعی دارد.
 • گل رز ماندگار در همه رنگ‌های موجود در طبیعت تولید می‌شود اما رنگ‌های رز خشک شده محدود است. ‌

در نهایت باید بگوییم که حس نشاط‌بخشی که شما با دیدن انواع گل‌های جاودان پیدا می‌کنید هرگز با مشاهده گل‌های خشک شده پیدا نخواهید کرد.

باکس گل رز جاودان ، گل طبیعی ، هدیه لاکچری ، باکس هدیه ، رز قرمز ، رز جاودان ، گل رز ماندگار
باکس گل طبیعی ، گل رز ماندگار ، دیوودلبر ، سوپرایز تولد ، گل رز هلندی ، هدیه ولنتاین ، هدیه خاص ، کادو لاکچری ، رز قرمز ، گل رز ماندگار

قیمت گل رز جاودان چقدر است؟

و قیمت انواع آن

با سرچی ساده در گوگل یا با مراجعه به گل‌فروشی‌های شیک و لاکچری که عرضه کننده گل‌ با طرح‌های ویژه هستند به راحتی متوجه می‌شوید که رز جاودان در انواع مختلفی تولید می‌شود. مثلا برای ولنتاین، هدیه روز مادر، تولد، سالگرد دوستی و… می‌توانید رزهای مختلفی را که به طور اختصاصی برای این مناسبت‌ها طراحی شده‌اند، تهیه کنید. بنابراین بدیهی است که قیمت رز جاودان دقیقا بستگی به نوع آن دارد.

اگر مایلید گل رز جاودان ارزان قیمت بخرید می‌توانید یک باکس ساده را انتخاب نمایید که تنها یک گل در آن قرار گرفته باشد. چنانچه می‌خواهید رز جاودان را به عنوان هدیه به دوست یا عزیز خود بدهید و مایلید کادوی شما خیلی لاکچری باشد، به عنوان مثال می‌توانید رز جاودان موزیکال تهیه کنید. البته به طبع، قیمت آن نیز بالاتر است. در این مدل روی باکس گل معمولا اهرمی قرار دارد که با چرخاندن آن می‌توانید در کنار لذت بردن از زیبایی گل به یک موزیک آرامش‌بخش نیز گوش فرا دهید.

قیمت گل رز جاودان دیجی کالا را با فروشگاه گیتی باکس مقایسه کنید حیرت زده می شوید قیمت رز جاودان هفت رنگ دیجی کالا را میتوانید باکمترین قیمت از گیتی باکس تهیه کنید.

در نهایت می‌توان گفت که هرچه روی گل رزی که در باکس قرار دارد بیشتر کار شده باشد، قیمت آن هم بیشتر است. چگونگی طرح، رنگ، کیفیت، کشور و شرکت تولید کننده ملاک قیمت‌گذاری این نوع گل‌ها هستند.

خرید گل رز جاودان از گیتی باکس به چه شکل است ؟

خوشبختانه در حال حاضر خرید گل رز جاودانه را هم به صورت حضوری می‌توانید انجام دهید و هم به صورت اینترنتی و آنلاین. در بسیاری از فروشگاه‌ها می‌توانید برای خرید باکس گل رز جاودان سفارش هم بدهید تا برایتان همان طراحی و مدلی را درست کنند که مد نظرتان است. پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا هم اکنون بسیاری از تولیدکنندگان داخلی نیز دست به کار شده و اقدام به تولید رز ماندگار کنند.

به منظور خرید گل رز جاودان ارزان می‌توانید از میان انواع ایرانی این گل در جعبه‌های نه چندان لوکس طرح دلخواه خود را انتخاب کنید. مسلما رز ماندگار ایرانی از انواع خارجی که برندهای مشهوری دارند، قیمت مناسب‌تری دارد.

باکس گل رز جاودان ، گل طبیعی ، هدیه لاکچری ، باکس هدیه ، رز قرمز ، رز جاودان ، گل رز ماندگار
بستن سبد خرید من
بستن به تازگی بازدید شده
بستن
بستن
دسته بندی ها