رز جاودان مشکی

در این مقاله قصد داریم ضمن نمایش انواع گل رز جاودان مشکی در محصولات گیتی باکس ابعاد مختلف رنگ مشکی را واکاوی کنیم و معنا و مفاهیم آن را برای شما توضیح دهیم، با ما همراه باشید.

فهرست مطالب :

 • اثرات روانی
 • رنگ گرایی و نگرش های نژادی
 • فنگ شویی
رز جاودان مشکی

آیا مشکی رنگ است ؟

رز جاودان مشکی

مشکی رنگ اصلی، ثانویه یا درجه سوم نیست. در واقع، رنگ مشکی در چرخه رنگ نیست زیرا یک رنگ در نظر گرفته نمی شود. همش رنگه یا بهتر است بگوییم جذب همه رنگ ها. مشکی تمام نورهای طیف رنگ را جذب می کند.

بر اساس روانشناسی رنگ ، احساسات مرتبط با رنگ به شدت به ترجیحات شخصی و تجربیات گذشته شما در مورد آن رنگ خاص بستگی دارد. رنگ مشکی هم فرقی نمی کند.

تأثیر روانی رنگ سیاه

واکنش های فردی به رنگ سیاه می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از این پاسخ‌ها دارای ارتباط فرهنگی هستند، اما عوامل دیگری نیز می‌توانند نقش داشته باشند. واکنش‌های شما ممکن است بر اساس تجربیات و ترجیحات شخصی شما شکل بگیرد.

به گفته دانشمند آلمانی هرمان وان هلم هولز، “سیاه یک احساس واقعی است، حتی اگر با فقدان کامل نور ایجاد شود. احساس سیاهی به طور مشخص با فقدان تمام حس ها متفاوت است .”

معانی مثبت

رنگ سیاه با تعدادی از ویژگی های منفی و ویژگی های مثبت همراه است. به عنوان مثال، برخی از ارتباط های رایج با رنگ سیاه مرتبط است:

 • قدرت
 • ظرافت
 • رسمی بودن
 • هوش
 • قدرت
 • اعتبار
 • پیچیدگی
این رنگ اغلب قوی و ظریف توصیف می شود.
این رنگ از زمینه های پیچیده بیرون می زند.
به همین دلیل است که بسیاری از مردم هنگام شرکت در یک رویداد فانتزی لباس سیاه می پوشند.
همچنین به همین دلیل است که برندهای سطح بالا مانند تیفانی و چنل از رنگ مشکی در لوگوی خود استفاده می کنند.
رز جاودان مشکی ترکیب این معانی با معنای عشق و احترام است .
قبل از خرید رز جاودان مشکی راهنمای خرید رز جاودان را مطالع کنید.

مشکی معتبر

رنگ مشکی از دیرباز با قدرت و اعتبار همراه بوده است.

برای نمونه  کشیش ها و قاضی ها از لباس مشکی استفاده میکنند.

لباس های عروسکی و کارت های اعتباری در آمریکا بیشتر مشکی است.

و بسیاری رنگ مشکی را رنگ خدا یا رنگ خدایی می دانند.

معانی منفی

با این حال، بسیاری از رنگ سیاه برای نماد همه چیزهای منفی استفاده می کنند. در طول تاریخ، این رنگ تیره با مرگ و همه چیز بد و بد گره خورده است. احساسات شدید خشم، پرخاشگری، ترس و اندوه را برمی انگیزد.

ارتباط بین سیاه و منفی احتمالاً به وضوح در زبان ما دیده می شود. فقط این عبارات رایج را در نظر بگیرید: دوشنبه سیاه. طاعون سیاه. جادوی سیاه. بلک بال. سیاه چاله. سیاه دل. خلق و خوی سیاه. گوسفند سیاه. باج گیری بازار سیاه. خاموشی. این لیست میتواند ادامه داشته باشد.

و هیچ چیز مانند رنگ سیاه نمی گوید “مرد بد”. اگرچه مشکی توسط افراد مختلف از هر طبقه جامعه پوشیده می شود (و اغلب آن را ترجیح می دهند)،   اما اغلب به عنوان رنگ کلیشه ای برای جنایتکاران و شرورها دیده می شود.  به نظر شما چرا رنگ منتخب برای افراد شرور (فکر می کنید دراکولا و دارث ویدر) و دیگران است. شخصیت های فیلم سایه دار و نمایش تلویزیونی تقریبا همیشه سیاه هستند؟

رنگ مشکی در فرهنگ های مختلف

رنگ مشکی مثال کاملی از تفاوت معنای رنگ از فرهنگی به فرهنگ دیگر است. در بسیاری از سنت های غربی، رنگ سیاه با مرگ و سوگواری همراه است، در حالی که در چین رنگ مرگ سفید است.

معانی رنگی و نگرش های نژادی

رز جاودان مشکی برای تسلیت

مهم است که بدانیم نحوه استفاده از رنگ در زبان می‌تواند با نگرش‌های نژادی، نژادپرستی، تعصب و رنگ‌گرایی مرتبط باشد. در برخی از فرهنگ ها، رنگ های سفید و سیاه اغلب برای نشان دادن خیر و شر استفاده می شود. به عنوان مثال ، معنی و استفاده از عباراتی مانند لیست سیاه یا سیاه گوسفند را در نظر بگیرید .

در مطالعه‌ای که توسط استیل و آرونسون انجام شد، آنها دریافتند که وقتی دانش‌آموزان سیاه‌پوست احساس می‌کردند که نژادشان مورد توجه قرار گرفته است، در آزمون‌ها عملکرد ضعیفی داشتند. تهدید به دیده شدن از طریق لنز نژادی (معروف به تهدید کلیشه ای) می تواند منجر به اضطراب و عملکرد ضعیف تر شود.

مشکی در زبان

در حالی که زبان همیشه در حال تکامل است و اصطلاحات اغلب از منشأ خود جدا می شوند، مهم است که بدانیم نحوه استفاده از رنگ سیاه در زبان روزمره می تواند منعکس کننده نگرش ها و تداعی هایی باشد که ممکن است منشاء نژادپرستانه یا رنگ گرایانه داشته باشند. 

در یک مقاله ژورنالی که به بررسی شیوع زبان نژادپرستانه می‌پردازد، محققان خاطرنشان کردند که در حالی که بسیاری از مترادف‌های مرتبط با کلمه «سفیدی» مثبت هستند، تعداد قابل توجهی از آن‌هایی که با «سیاهی» مرتبط هستند، معانی منفی دارند.

مطالعات دیگر نشان داده اند که افراد تمایل دارند به طور خودکار بین سیاهی و منفی گرایی ارتباط برقرار کنند. محققان دریافتند که از آن به عنوان اکتشافی “بد سیاه است” یاد می شود، افراد تمایل دارند اعمال مجرمانه یا غیر اخلاقی را با رنگ پوست تیره تر مرتبط کنند.

در حالی که برخی ممکن است استدلال کنند که این تداعی های رنگی دیگر مرتبط نیستند، مهم است که در نظر بگیریم که چگونه ممکن است همچنان بر نگرش ها و رفتارها تأثیر بگذارند. رنگ گرایی یا تعصب و تبعیض علیه افراد بر اساس رنگ پوست آنها با آسیب های روانی اجتماعی، سلامتی و اجتماعی-اقتصادی همراه بوده است.

خلاصه

این مطالعات نشان می دهد که نحوه استفاده ما از رنگ در زبان می تواند منعکس کننده نگرش ها و باورهایی باشد که ممکن است نژادپرستانه یا رنگ گرایانه باشند. ضروری است که از این ارتباطات آگاه باشیم و در نظر بگیریم که چگونه ممکن است بر تعامل ما با دیگران تأثیر بگذارند.

هدیه دادن رز جاودان مشکی می تواند برای تسلیت به عشق مورد استفاده قرارگیرد. همچنین می تواند نمادی برای غمگین بودن از جدایی و ندامت از دوری باشد که این کاملاً به خلاقیت شما بستگی دارد.

استفاده از رنگ سیاه در فنگ شویی

در فنگ شویی ، راهی برای هماهنگ کردن خانه، محل کار و محیط های دیگر، هر رنگ نشان دهنده یک عنصر فنگ شویی است. رنگ مشکی با عنصر آب مرتبط است و قدرت، رمز و راز و آرامش را تداعی می کند. 

هنگامی که از آن کم استفاده می شود، رنگ مشکی بر محیط شما اثر زمینی می گذارد.

در اینجا چند نکته برای استفاده از رنگ سیاه در فنگ شویی آورده شده است:

 • برای درهایی که رو به شمال، شرق یا جنوب شرقی هستند یک در سیاه در نظر بگیرید.
 • رنگ مشکی را برای اتاق کودکان خود انتخاب کنید تا آرامش و خلاقیت را به ارمغان بیاورد.
 • اگر در قسمت شمالی خانه خود دفتر کار دارید، یک دیوار را سیاه رنگ کنید.
 • کف اتاقی را در قسمت شمالی فضای خود به رنگ مشکی رنگ کنید.
 • سیاه و  سفید را در اتاق لباسشویی یا آشپزخانه خود امتحان کنید.
 • سعی کنید لوازم جانبی مشکی مانند قاب، قاب یا گلدان را در اطراف خانه خود قرار دهید.

 

سخنی از گیتی باکس

ترجیح افراد برای رنگ های خاص بر اساس مجموعه ای از عوامل از جمله محیط، شخصیت ، تجربه و تربیت است. توجه داشته باشید که رنگ سیاه چه احساسی در شما ایجاد می کند و در نظر بگیرید که چگونه برخی از این عوامل ممکن است احساس و واکنش شما را به این رنگ شکل دهد.

گل رز جاودان مشکی معانی خاصی دارد و بیشتر برای تسلیت همراه با عشق و احترام استفاده میشود که تداعی گر شخصیت شما در ذهن دریافت کننده هدیه خواهد بود.

بستن سبد خرید من
بستن به تازگی بازدید شده
بستن
بستن
دسته بندی ها